Dėl siuntimų pas specialistus

Gerbiami Pacientai,

Labai dažnai susiduriame, kad Pacientai skambina ir prašo registruoti pas šeimos gydytoją „siuntimo išdavimui“ ir pageidauja šios paslaugos nedelsiant – šiandienai, rytojui arba kiek įmanoma greičiau. Suprantame, kad būna situacijų, kai gydytojo pagalbos reikia anksčiau nei gali būti suplanuota, todėl susisiekite su savo šeimos gydytoju ar slaugytoja ir aptarkite susidariusią situaciją.

Paaiškiname, jog Šeimos gydytojas, teikdamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, įvertina Paciento būklę, ir, matydamas, jog reikalinga specialisto konsultacija, išduoda siuntimą pas specialistą. Siuntimų tirtis, konsultuotis su specialistais išrašymas bei kitos medicininės dokumentacijos (išrašai, pažymėjimai ir pan.) tvarkymas priskiriamas planinėms šeimos gydytojo paslaugoms, todėl vizitui pas šeimos gydytoją prašome registruotis iš anksto.  Siuntimas galioja 60  dienų – registruojantis pas gydytoją specialistą jau turi būti nurodomas išduotas siuntimas, todėl pas specialistus registruokitės tik tada, kai jau turite šeimos gydytojo išduotą siuntimą. 

Kai Jus konsultuodamas gydytojas specialistas teigia, jog reikėtų siuntimo pas dar vieną specialistą ar tretinio lygio specialistą, nurodydamas jums, kad prašytumėte pas šeimos gydytoją išrašyti siuntimą, žinokite, kad gydytojas specialistas pats turi teisę išduoti tokį siuntimą, ir Jums nereikia grįžti pas šeimos gydytoją „siuntimo išrašymui“: „Jeigu pacientui kreipiantis į ASPĮ su šeimos gydytojo siuntimu dėl konkrečios priežasties pas gydytoją specialistą paaiškėja, kad paciento sveikatos būklės tolesnio ištyrimo ir (ar) gydymo tęstinumui užtikrinti reikalingos kitos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, gydytojas specialistas išduoda tęstinį siuntimą (forma Nr. 027/a) arba daro įrašą formoje Nr. 025/a, jei pacientas siunčiamas asmens sveikatos priežiūros paslaugų gauti toje pačioje ASPĮ„.

Taip pat pažymėtina, kad siuntimą atlikti brangiuosius tyrimus ir procedūras (kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso tomografijos, pozitronų emisijos tomografijos ir kt.), kurių išlaidos bus apmokamos PSDF biudžeto lėšomis, gali išduoti tik gydytojas specialistas, pagal kompetenciją teikiantis specializuotas ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, už kurias mokama PSDF biudžeto lėšomis, o ne šeimos gydytojas.

Žinokite savo teises ir jomis naudokitės tinkamai, kartu gerbkite ir savo šeimos gydytojų darbą, nes tik visi  kartu geriausiai galėsime pasirūpinti Jūsų sveikata.

UAB „Mano šeimos gydytojas“ administracija

Kitos naujienos

Aktualu vairuotojams

Aktualu vairuotojams

Nuo 2024 m. vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos...