Psichikos sveikatos centras

Siekiant savo pacientams suteikti kuo platesnį sveikatos priežiūros paslaugų spektrą vienoje įstaigoje, taip užtikrinant sveikatos paslaugų prieinamumą, įsteigėme savo Psichikos sveikatos centrą.  Centras įkurtas Klaipėdoje, Šermukšnių g. 1, III pastato aukšte.  Psichikos sveikatos centre savo pacientams teikiame gydytojo psichiatro, medicinos psichologo, psichikos sveikatos slaugytojo ir socialinio darbuotojo paslaugas. Registracija konsultacijoms vykdoma bendru tel.  846 322 422 ar atvykus į PSC I – IV 8.30 val. iki 16.00 val.  ir V 8.30 val. iki 15 val. 

Psichikos sveikatos centro paslaugos yra teikiamos pacientams, prisirašiusiems prie UAB “Mano šeimos gydytojas”. 

Psichikos sveikatos centro paslaugoms  šeimos gydytojo nukreipimas nebūtinas. Paslaugos, kurios  finansuojamos iš privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF),  yra nemokamos.

Kada rekomenduojama kreiptis į Psichikos Sveikatos Centrą ?

Jeigu jus vargina:

 • Nerimo ir liūdesio jausmas;
 • Nesaugumo, grėsmės ir baimės jausmas;
 • Miego sutrikimai;
 • Pablogėjusi dėmesio koncentracija;
 • Atminties sutrikimai;
 • Apatija;
 • Lėtinis nuovargis;
 • Panika;
 • Emociniai ir elgesio sutrikimai;
 • Išgyvenama psichologinė krizė;

Psichikos sveikatos centre teikiamos paslaugos:

 • Psichologiniai tyrimai (psichodiagnostika)
 • Psichikos sutrikimų gydymas
 • Pagalba krizines situacijas išgyvenantiems asmenims
 • Pagalba patiriant nemigą, padidėjusį stresą ir nerimą
 • Atliekamas profilaktinis psichikos sveikatos patikrinimas (dėl vairavimo, darbo, ginklo ir kt.).  Daugiau informacijos čia 

Nuotolinės konsultacijos

 

UAB “Mano Šeimos gydytojas” pacientams ar jų atstovams yra sudaryta galimybė kreiptis į gydytoją psichiatrą, medicinos psichologą, socialinį darbuotoją, psichikos sveikatos slaugytoją ir gauti nuotolinę pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugą naudojantis informacinėmis, ir elektroninėmis ryšių technologijomis.

Konsultacija teikiama asmeniui nevykstant į pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią įstaigą, iš anksto užsiregistravus numatytai konsultacijai, suderinus su specialistu konsultacijos datą ir laiką. Nuotolinė konsultacija gali būti teikiama nurodytu registratūroje telefonu 8 46 322 422.

Teikdamas nuotolinę sveikatos paslaugą PSC gydytojas psichiatras įvertina paciento sveikatos būklę (remdamasis paciento ar jo atstovo suteiktais duomenimis) ir sprendžia dėl tolimesnio nuotolinės paslaugos teikimo.

Gydytojas psichiatras, teikdamas nuotolinę sveikatos paslaugą (jei paciento psichikos būklė stabili) gali tęsti ankščiau paskirtų vaistų skyrimą, išrašydamas el. receptą.

Jeigu negalima įsitikinti paciento ar jo atstovo pateikiamų duomenų apie psichikos sveikatą tikrumu, gydytojas psichiatras ar gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras gali atsisakyti teikti nuotolinę sveikatos paslaugą:

 • jei tai naujas gydymo atvejis ir gydytojas psichiatras negali įvertinti paciento sveikatos būklės be apžiūros;
 • prašoma paskirti vaistų, kurių jis ankščiau nevartojo;
 • jei paciento psichikos sveikatos būklė pablogėjusi ir būtinas psichikos sveikatos būklės įvertinimas.

Tokiais atvejais pacientas registruojamas konsultacijai įprastine tvarka.

Medicinos psichologo diagnostiniai tyrimai nuotoliniu būdu neatliekami, taikomas tik psichologinis konsultavimas.

Medicinos psichologo konsultacijos - Aistė Jonkaitytė
Psichologas – psichologijos studijas universitete baigęs asmuo.
Psichologas konsultuoja, iškilus problemoms tarpasmeniniuose santykiuose, šeimoje, darbe, išgyvenant krizę, nepasitenkinimą, siekiant geriau suprasti save ir kt.
Psichologas padeda suvokti susiklosčiusią situaciją, skatina keisti požiurį į esamą situaciją, keisti elgesį, kurti laimingesnį gyvenimą.
Esant poreikiui, psichologas atlieka psichologinį įvertinimą (asmens pažintinių gebėjimų, asmenybės savybių ir pan.).
Dėl kokių problemų verta kreiptis į psichologą:
krizinių gyvenimo situacijų metu;
kai nepasitikima savimi;
kai vargina bendravimo sunkumai;
esant šeimos santykių problemoms;
esant sunkumams dėl mokslų ar darbo;
dėl netinkamo ar sutrikusio elgesio;
kai jaučiama vidinė tuštuma ir vienatvė;
kai vargina mintys negyventi, savęs žalojimas;
kai iškyla dvejonių, sunku apsispręsti ir priimti sprendimus;
kai iškyla kitų psichologinių problemų, kurias norima aptarti su psichologu. 

Kalbos: lietuvių, anglų.
Išsilavinimas: 2012 m. baigė Vilniaus universiteto Klinikinės psichologijos magistro studijas, 2016 m. baigė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Įvadinį psichoterapijos (kognityviosios ir elgesio terapijos) kursą. Darbo stažas: 2012 – 2019 m. dirbo Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre, 2013 – 2016 m. dirbo UAB „Neuromeda“, 2019 ˗ 2021 m. dirbo Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, 2020 ˗ 2021 m. savanoriavo Krizių įveikimo centre. Nuo 2021 m. dirba UAB „Mano šeimos gydytojas“ medicinos psichologe.
Pomėgiai: kinas, muzika, literatūra, kelionės, gamta, sportas.

Gydytojo psichiatro konsultacijos - Jolita Sabaliauskienė
Psichiatras – medicinos studijas universitete baigęs asmuo, kuris po bendro medicinos studijų kurso pasirinko psichiatrijos specializaciją.
Psichiatras diagnozuoja psichikos sutrikimus, vadovaujantis tarptautinės ligų klasifikacijos kriterijais. Psichikos sutrikimų diagnostika apima išsamų nusiskundimų įvertinimą, ligos atsiradimo priežasties nustatymą, susirgimo įtaka kasdieniniam funkcionavimui, gyvenimo istorijos įvertinimą. Sudėtingais atvejais siunčia pacientą psichodiagnostiniams tyrimams diagnozei patikslinti.
Nustačius diagnozę, psichiatras edukuoja asmenį ir suteikia žinių apie sutrikimo/ligos atsiradimą, jį provokuojančius ir palaikančius veiksnius.
Gydytojas psichiatras, atsižvelgiant į sutrikimo pobūdį ir sunkumą, rekomenduoja ir skiria gydymą. Dažnai taikomi keli gydymo metodai (medikamentinis gydymas, elgesio ir mąstymo keitimo metodikos, kitos psichoterapinės intervencijos). Į psichiatro kompetenciją įeina ir psichikos sutrikimų prevencija – tai visuma priemonių, padedančių sumažinti ar išvengti ligos atkryčio. Vien žinojimas apie įspėjamuosius ligos simptomus bei įrankių suteikimas kaip su tuo tvarkytis padeda užkirsti kelią ligos atsiradimui.
Psichikos sutrikimai dėl kurių dažniausiai kreipiasi į psichiatrą:
nuotaikos sutrikimai;
nerimo sutrikimai;
miego sutrikimai;
adaptacijos, potrauminio streso sutrikimai;
psichosomatiniai sutrikimai;
psichoziniai sutrikimai;
asmenybės sutrikimai;
įgytos ir įgimtos silpnaprotystės.

Kalbos: lietuvių, anglų.
Išsilavinimas: 2013 metais baigė LSMU psichiatrijos rezidentūros studijas. Darbo patirtis:
2013-2021 dirbo RKL PF moterų psichiatrijos skyriuje.
3 metus dirbo Klaipėdos priklausomybių ligų centre, UAB „Medica klinika“.
Nuo 2021 m. rugsėjo mėn. dirba UAB „Mano šeimos gydytojas” gydytoja psichiatre. Šiuo metu studijuoja Įsisamoninimu grįstą kognityvinę ir elgesio terapiją. Pomėgiai: domisi gamta, kelionėmis.

Psichikos sveikatos slaugytojo konsultacijos ir paslaugos - Aistė Čerapienė

 Psichikos sveikatos slaugytojas yra aukštąjį išsilavinimą turintis specialistas, kuris, pagal medicinos normoje nustatytą kompetenciją organizuoja ir atlieka psichikos sveikatos slaugą: įvertina psichikos ir elgesio sutrikimais sergančių asmenų slaugos poreikius, problemas, tikslus, planuoja ir įgyvendina slaugos veiksmus, teikia slaugos paslaugas pacientams (atlieka intervencines procedūras, paskirtas gydytojo psichiatro), teikia pacientams ir jų artimiesiems, kitiems specialistams rekomendacijas psichikos sveikatos slaugos klausimais.

Gydytoja psichiatrė - Gintarė Baublytė

Išsilavinimas: 2018 m. baigė LSMU psichiatrijos rezidentūros studijas.

Rezidentūros programos metu atlikta praktika:

LSMUL KK Psichiatrijos klinikoje; Respublikiniame priklausomybės ligų centre, Kauno filiale; Respublikinėje Kauno ligoninėje, Psichiatrijos klinikoje, Marių ir Aleksoto sektoriuose; Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, Psichiatrijos klinikoje; LSMU Elgesio medicinos institute Streso ligų skyriuje Palangoje; Šilainių poliklinikos Psichikos sveikatos centre; Valstybinėje teismo psichiatrijos tarnyboje prie SAM.

Taip pat atlikta praktika LSMUL KK Intensyvios terapijos klinikoje, Centrinės ir Neurochirurginės reanimacijų skyriuose.

Dalyvauta IFMSA tarptautiniuose profesiniuose mainuose Slovakijoje, Louis Pasteur universitetinėje ligoninėje, Psichiatrijos departamente.

Darbo patirtis:

2018-2021 m. dirbo RKL PF ūmios psichiatrijos skyriuje.
Nuo 2021 m. rugsėjo mėn. dirba Respublikiniame priklausomybės ligų centre, Klaipėdos filiale, gydytoja psichiatre. 

Nuo 2022 m. gegužės mėn. dirba UAB „Mano šeimos gydytojas” Psichikos sveikatos centre, gydytoja psichiatre.

Pomėgiai: gamta, žygiai, žirgai, savanorystė.

Socialinio darbuotojo konsultacijos - Gražina Laurinaitienė

Socialinis darbuotojas –PSC dirba socialinio darbo studijas universitete baigęs asmuo. Tai specialistas, kurio darbo paskirtis yra padėti asmenims spręsti iškilusias socialines problemas, sustiprinti asmenų prisitaikymo prie aplinkos sugebėjimus, padėti jiems susivokti savo gyvenime, atstatyti ryšius su visuomene, integruotis į ją.

Socialinis darbuotojas siekia padėti tiek asmeniui, tiek jo šeimai spręsti socialines problemas, skatinant jų dalyvavimą ir didinant jų atsakomybę, pagrįstą asmens, šeimos, bendruomenės ir visuomenės bendradarbiavimu.

Pirmosios koncultacijos metu socialinis darbuotojas įvertina paciento socialinę situaciją, tuomet, pagal poreikį, vykdomi sekantys veiksmai:

individualaus socialinės pagalbos pacientui plano sudarymas, konkrečių pagalbos priemonių ir būdų numatymas;

paciento informavimas ir konsultavimas apie įstatymus dėl socialinių garantijų ir lengvatų, apie jo teises ir galimybes konkrečiu atveju, apie pacientui reikalingas pagalbos įstaigas ir kt.;

pagalba tvarkant įvairius dokumentus;

paciento artimųjų informavimas ir konsultavimas apie pagalbos poreikį, jų įtraukimas į pagalbos procesą;

veiklos koordinavimas ir bendradarbiavimas su kitais specialistais bei institucijomis;

Kalbos: lietuvių, anglų.
Išsilavinimas: 2013 m. baigė Klaipėdos universiteto Socialinio darbo bakalauro studijas. Toliau tesę studijas ir 2015 m. įgijo socialinio darbo magistro laipsnį. Darbo patirtis:
Studijų metu aktyviai savanoriavo Dvasinės pagalbos jaunimui centre BBBS programoje bei kitos socialines paslaugas teikiančiose įstaigose. 2014-2016 m. dirbo BĮ „Šeimos ir vaiko gerovės centro“ Pagalbos moterims padalinyje. Darbas su smurto artimoje aplinkoje aukomis bei prekybos žmonėmis aukomis. Darbe įgijo konsultavimo, tarpinstitucinio bendradarbiavimo bei asmens įgalinimo patirties.
2018-2020 dirbo VšĮ „Ori senatvė“. Organizavo pagalbos į namus paslaugos teikimą ir įgyvendinimą Klaipėdos miesto senyvo amžiaus gyventojams bei neįgaliesiems. Darbe įgijo organizavimo, koordinavimo, tarpininkavimo, individualaus ir komandinio darbo patirties. Nuo 2020 m. spalio mėn. dirba UAB „Mano šeimos gydytojas“ ambulatorinės slaugos asmens namuose koordinatore. Nuo 2021 m. rugsėjo mėn. dirba socialine darbuotoja UAB „Mano šeimos gydytojas“ Psichikos sveikatos centre.
Nuolat mokosi ir gilina savo žinias savarankiškai skaitydama literatūrą bei dalyvaudama įvairiose mokymose. Pomėgiai: laiko leidimas lauke, skaitymas, bendravimas.

Psichikos sveikatos centro darbo laikas:

SUAUGUSIŲJŲ GYDYTOJAI PSICHIATRAI
I
II
III
IV
V
Jolita Sabaliauskienė
08:00 – 14:00
08:00 – 14:00
14:00 – 19:00
08:00 – 14:00
08:00 – 14:00
Gintarė Baublytė
15:00 – 18:00
15:00 – 18:00
MEDICINOS PSICHOLOGAI
I
II
III
IV
V
Aistė Jonkaitytė
09:00 – 14:00
09:00 – 14:00
14:00 – 19:00
09:00 – 14:00
09:00 – 15:00
Algina Šamonskienė
12:00 – 14:00
12:00 – 14:00
12:00 – 18:00
VAIKŲ MEDICINOS PSICHOLOGĖ
I
II
III
IV
V
Gintautė Juškaitytė Karmanova
16:00 – 19:00
16:00 – 19:00
PSICHIKOS SVEIKATOS SLAUGYTOJA
I
II
III
IV
V
Aistė Čerapienė
08:00 – 14:00
08:00 – 14:00
13:00 – 19:00
13.00-19.00
08:00 – 15:00
SOCIALINĖ DARBUOTOJA
I
II
III
IV
V
Gražina Laurinaitienė
08:00 – 15:30
08:00 – 15:30
08:00 – 15:30
08:00 – 15:30
08:00 – 15:00

NE DARBO LAIKU PRAŠOME KREIPTIS

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Psichiatrijos filialas

PRIĖMIMO SKUBIOS PAGALBOS SKYRIUS

Skyriaus tel.: (8 46) 39 77 84

Adresas: Baltikalnio g. 10a, Klaipėda

 

VAIKŲ PSICHIATRIJOS SKYRIUS

Skyriaus tel.: (8 46) 40 44 21

Adresas: Puodžių g. 9, Klaipėda