Slaugytojo diabetologo paslaugos

Cukrinis diabetas – lėtinė liga, kuria sergant dėl insulino gamybos ir   sekrecijos  ar jo poveikio pakitimų (audinių atsparumo insulinui) organizme sutrinka medžiagų (angliavandenių, baltymų, riebalų) apykaita, atsiranda lėtinė hiperglikemija ir daugelio organų (dažniausiai – akių, inkstų, nervų, kraujotakos sistemos (širdies ir kraujagyslių)) ilgalaikis pažeidimas ir (ar) disfunkcija.

Įstaigoje dirbantis slaugytojas diabetologas, esant šeimos gydytojo siuntimui, teikia dviejų rūšių paslaugas – konsultacinę pagalbą ir diabetinės pėdos priežiūrą. Konsultacinės pagalbos (pirminės arba tęstinės) paslaugų teikimo metu pacientai, sergantys cukriniu diabetu, mokomi pažinti ir valdyti ligą, supažindinami su CD patofiziologija, mityba, fiziniu aktyvumu, patiriamomis komplikacijomis, savikontrole. Slaugytojas diabetologas gali nemokamai suteikti 5 pirminės slaugytojo diabetologo konsultacinės pagalbos ir  2 tęstinės konsultacijos paslaugas per metus suaugusiesiems ir ne daugiau kaip  5 tęstinės slaugytojo diabetologo konsultacinės pagalbos paslaugas vaikams per metus.

Slaugytojas diabetologas, esant šeimos gydytojo siuntimui, teikia  gydomojo pedikiūro ir diabetinės pėdos priežiūros  paslaugas. Gydomojo pedikiūro paslaugos susideda iš paciento pėdų nuospaudų, hiperkeratozės (suragėjusios odos) šalinimo, sveikų ir deformuotų nagų kirpimo, deformuotų nagų šlifavimo specialia įranga, įaugusių ir grybelio pažeistų nagų priežiūros, padų šlifavimo, pėdų tepimo odos minkštinamuoju kremu ir žinių suteikimo kojų priežiūros klausimais. Pacientui nemokamai atliekamos ne daugiau kaip 4 gydomojo pedikiūro paslaugos per metus. Teikiant diabetinės pėdos priežiūros paslaugas, atliekamas paciento diabetinės pėdos hiperkeratozės šalinimas, nekrektomija, opos priežiūra, informacijos pėdų ir (ar) bigių opų priežiūros klausimais teikimas.  Pacientui nemokamai atliekamos ne daugiau kaip 24 diabetinės pėdos priežiūros paslaugos per metus.

Slaugytojo diabetologo paslaugoms gauti, kreipkitės:
Šermukšnių g. 1,
Tel.+370 46 322 422