Slauga namuose

UAB „Mano šeimos gydytojas“ teikia Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose (ASPN) 

 

Pirmą kartą susidūrę su šeimos nario ar artimojo slauga, yra didelė tikimybė, kad galite pasijusti lyg patekę į jums nepažįstamą aplinką. Tai gali sukelti nerimą, pasimetimą, nežinomybę. Dažnai atsiranda jausmas, kad jūsų pačių socialinis gyvenimas sustoja, nes slaugomo artimojo sveikatos būklė reikalauja nuolatinės priežiūros. Tokiais atvejais būtina konsultuoti su specialistais, nes pagalba tokiose situacijose tikrai yra ir ji veikia.

Kiekvienos ūmios ar lėtinės ligos ir kiekvieno konkretaus žmogaus atveju slaugos ir priežiūros poreikiai skirsis, todėl labai svarbu įvertinti sergančiojo būklę, jo reikmes ir sudaryti individualų slaugos planą. Pasitelkus į pagalbą šeimos gydytojo,  slaugos komandą ir socialinius darbuotojus, kurie tarpininkauja bendraujant su įvairiomis valstybinėmis ar nevyriausybinėmis institucijomis, slaugomam asmeniui bei jo artimiesiems galima suteikti didžiulę pagalbą.

Dažnai slaugomiems asmenims praverčia bet kokia finansinė, socialinė ar psichologinė pagalba, nes jie nėra savarankiški ir nepajėgūs socialiai dalyvauti visuomenėje. O artimiesiems svarbu įvertinti savo galimybes, gebėjimus ir nuspręsti, kiek jie gali dalyvauti artimojo slaugoje, kiek gali sau pagelbėti pats pacientas ir kiek reikia profesionalų priežiūros.

Artimasis, turintis reikiamų žinių apie slaugą, jos procesą ir tinkamą slaugos priemonių naudojimą, gali ne tik pasirūpinti slaugomu asmeniu, bet ir išsaugoti gerą savo savijautą, išlikti socialiai aktyvus, išvengti vienišumo ir izoliacijos. AMBULATORINĖS SLAUGOS PASLAUGŲ NAMUOSE KOMANDA siūlo profesionalios slaugos sprendimus ir susistemintą informaciją apie slaugą ir socialinę pagalbą teikiančias organizacijas.

 

Ambulatorinė slaugos paslaugos namuose – tai asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos pacientų namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų prieinamumą, tęstinumą, tenkinant paciento slaugos poreikius namų sąlygomis, skatinant paciento savirūpą bei gerinant paciento gyvenimo kokybę.

 

Ambulatorinės slaugos paslaugas teikia specialistų komanda:

  • Slaugytojas – pagal gydytojo paskyrimą atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu; paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams; atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), matuoja AKS, pulsą ir kt.
  • Slaugytojo padėjėjas – atlieka pragulų profilaktiką, užtikrina higienines asmens reikmes (išmaudo ar padeda išsimaudyti pacientui, prižiūri nagus, keičia sauskelnes, lašina lašus, prižiūri burnos ertmę ir pan.), pagal slaugytojo paskyrimą tvarko paciento sekretą ir išskyras (keičia šlapimo surinktuvus, padeda pacientui naudotis tualetine kėde ir pan.) ir kt.
  • Kineziterapeutas – atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, įvertina ir gydo raumenų, sąnarių ir nervų funkcijos sutrikimus. Kineziterapeutas specifiškai gali padėti palengvinti judesius ir funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo potencialą. Kineziterapeutas taip pat moko ir padeda prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas.
  • Socialinis darbuotojas – koordinuoja Ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimą, konsultuoja socialinės pagalbos, paramos, techninės pagalbos priemonių išdavimo klausimais, nukreipia į socialines paslaugas teikiančias įstaigas.

 

Ambulatorines slaugos paslaugas namuose gali gauti UAB „Mano šeimos gydytojas“ ir prie kitų PSPC prisirašę pacientai, kurie:

 

  • turi nustatytus specialiuosius nuolatinės slaugos poreikius (SP1) arba I lygio nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikius (SP2);
  • pacientai, sulaukę senatvės amžiaus, kurie dėl savo sveikatos būklės ir lėtinių ligų yra praradę savarankiškumą bei mobilumą ir jiems reikalinga nuolatinė kitų asmenų pagalba, kai šeimos gydytojo nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo;
  • pacientai, kuriems po gydymo stacionare dėl somatinių ligų ir pažeidimų nustatytas bendras funkcinis sutrikimas, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo;
  • pacientai, kuriems yra atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų.

 

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis (iki 104 paslaugų per metus), šeimos gydytojui išrašius siuntimą ASPN paslaugai gauti.

 

Dėl ASPN prašome susisiekti:

 

Socialinė darbuotoja – koordinatorė Gražina Laurinaitienė

tel. 860847489, el. p. grazina.laurinaitiene@manoseimosgydytojas.lt