Slauga namuose

Prie įstaigos UAB „Mano šeimos gydytojas“ prisirašiusiems klaipėdiečiams teikiame Ambulatorinės slaugos paslaugas namuose (ASPN)

Pirmą kartą susidūrę su šeimos nario ar artimojo slauga, yra didelė tikimybė, kad galite pasijusti lyg patekę į jums nepažįstamą aplinką. Tai gali sukelti nerimą, pasimetimą, nežinomybę. Dažnai atsiranda jausmas, kad jūsų pačių socialinis gyvenimas sustoja, nes slaugomo artimojo sveikatos būklė reikalauja nuolatinės priežiūros. Tokiais atvejais kviečiame konsultuotis su specialistais.

Ambulatorinė slaugos paslaugos namuose – tai licencijuojamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos paciento (išskyrus pacientus, kurie gyvena socialinės globos įstaigose, turinčiose bendrosios praktikos slaugos licenciją) gyvenamojoje vietoje, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų tęstinumą, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą.

Ambulatorinės slaugos paslaugas teikia specialistų komanda:

  • Slaugytojas – pagal gydytojo paskyrimą atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu; paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams; atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), matuoja AKS, pulsą ir kt.
  • Slaugytojo padėjėjas – atlieka pragulų profilaktiką, užtikrina higienines asmens reikmes (išmaudo ar padeda išsimaudyti pacientui, prižiūri nagus, keičia sauskelnes, lašina lašus, prižiūri burnos ertmę ir pan.), pagal slaugytojo paskyrimą tvarko paciento sekretą ir išskyras (keičia šlapimo surinktuvus, padeda pacientui naudotis tualetine kėde ir pan.) ir kt.
  • Kineziterapeutas – atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, vertina ir gydo raumenų, sąnarių ir nervų funkcijos sutrikimus. Kineziterapeutas specifiškai gali padėti palengvinti judesius ir funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo potencialą. Kineziterapeutas taip pat moko ir padeda prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas.
  • Socialinis darbuotojas – koordinuoja Ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimą, konsultuoja socialinės pagalbos, paramos, techninės pagalbos priemonių išdavimo klausimais, nukreipia į socialines paslaugas teikiančias įstaigas.

Ambulatorines slaugos paslaugas namuose gali gauti UAB „Mano šeimos gydytojas” pacientai:

  • kuriems šeimos gydytojo slaugytojas pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną nustato mažą, vidutinį ar didelį ASPN poreikį;
  • kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų, išlieka sutrikęs gebėjimas savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.
  • pacientai, kuriems yra atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų.

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, šeimos gydytojui išrašius siuntimą (forma E027) ASPN paslaugai gauti.

ASPN komandos maksimalus apsilankymų skaičius per kalendorinius metus:

  • 52 apsilankymus per metus pas vieną ASPN gavėją, kuriam nustatytas mažas slaugos paslaugų poreikis;
  • 156 apsilankymus per metus pas vieną ASPN gavėją, kuriam nustatytas vidutinis slaugos paslaugų poreikis;
  • 260 apsilankymų per metus pas vieną ASPN gavėją, kuriam nustatytas didelis slaugos paslaugų poreikis;

 

Dėl ASPN prašome susisiekti:

Socialinė darbuotoja – koordinatorė Gražina Laurinaitienė

tel. 860847489, el. p.