Slauga namuose

UAB „Mano šeimos gydytojas“ teikia Ambulatorinės slaugos paslaugas namuose (ASPN) 

 

Pirmą kartą susidūrę su šeimos nario ar artimojo slauga, yra didelė tikimybė, kad galite pasijusti lyg patekę į Jums nepažįstamą aplinką. Tai gali sukelti nerimą, pasimetimą, nežinomybę. Dažnai atsiranda jausmas, kad jūsų pačių socialinis gyvenimas sustoja, nes slaugomo artimojo sveikatos būklė reikalauja nuolatinės priežiūros. Tokiais atvejais kviečiame konsultuotis su specialistais.

UAB “Mano šeimos gydytojas” AMBULATORINĖS SLAUGOS PASLAUGŲ NAMUOSE KOMANDA teikia profesionalios slaugos sprendimus ir susistemintą informaciją apie slaugą bei socialinę pagalbą teikiančias organizacijas. Artimasis, turintis reikiamų žinių apie slaugą, jos procesą ir tinkamą slaugos priemonių naudojimą, gali ne tik pasirūpinti slaugomu asmeniu, bet ir išsaugoti gerą savo savijautą, išlikti socialiai aktyvus, išvengti vienišumo ir izoliacijos.

 

Ambulatorinė slaugos paslaugos namuose – tai licencijuojamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos paciento (išskyrus pacientus, kurie  gyvena socialinės globos įstaigose, turinčiose bendrosios praktikos slaugos licenciją) gyvenamojoje vietoje, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų tęstinumą, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą.

 

Ambulatorinės slaugos paslaugas teikia specialistų komanda:

 • Slaugytojas – pagal gydytojo paskyrimą atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu; paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams; atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), matuoja AKS, pulsą ir kt.
 • Slaugytojo padėjėjas – atlieka pragulų profilaktiką, užtikrina higienines asmens reikmes (išmaudo ar padeda išsimaudyti pacientui, prižiūri nagus, keičia sauskelnes, lašina lašus, prižiūri burnos ertmę ir pan.), pagal slaugytojo paskyrimą tvarko paciento sekretą ir išskyras (keičia šlapimo surinktuvus, padeda pacientui naudotis tualetine kėde ir pan.) ir kt.
 • Kineziterapeutas – atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, įvertina ir gydo raumenų, sąnarių ir nervų funkcijos sutrikimus. Kineziterapeutas specifiškai gali padėti palengvinti judesius ir funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo potencialą. Kineziterapeutas taip pat moko ir padeda prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas.
 • Socialinis darbuotojas – koordinuoja Ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimą, konsultuoja socialinės pagalbos, paramos, techninės pagalbos priemonių išdavimo klausimais, nukreipia į socialines paslaugas teikiančias įstaigas.

 

Ambulatorines slaugos paslaugas namuose gali gauti UAB „Mano šeimos gydytojas” pacientai:

 

 • kuriems šeimos gydytojo slaugytojas pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną nustato mažą, vidutinį ar didelį ASPN poreikį;
 • kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų, išlieka sutrikęs gebėjimas savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.
 • pacientai, sulaukę senatvės amžiaus, kurie dėl savo sveikatos būklės ir lėtinių ligų yra praradę savarankiškumą bei mobilumą ir jiems reikalinga nuolatinė kitų asmenų pagalba, kai šeimos gydytojo nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo;
 • pacientai, kuriems po gydymo stacionare dėl somatinių ligų ir pažeidimų nustatytas bendras funkcinis sutrikimas, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo;
 • pacientai, kuriems yra atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų.

 

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, šeimos gydytojui išrašius siuntimą (forma 027a) ASPN paslaugai gauti.

 

ASPN komandos maksimalus apsilankymų skaičius per kalendorinius metus:

 • 52 apsilankymus per metus pas vieną ASPN gavėją, kuriam nustatytas mažas slaugos paslaugų poreikis;
 • 156 apsilankymus per metus pas vieną ASPN gavėją, kuriam nustatytas vidutinis slaugos paslaugų poreikis;
 • 260 apsilankymų per metus pas vieną ASPN gavėją, kuriam nustatytas didelis slaugos paslaugų poreikis;.

 

Dėl ASPN prašome susisiekti:

 

Socialinė darbuotoja – koordinatorė Gražina Laurinaitienė

tel. 860847489, el. p. grazina.laurinaitiene@manoseimosgydytojas.lt