PRISIDEDAME PRIE ES ORGANIZUOJAMO “HAPPY PATIENT” PROJEKTO

Europos Sąjungos projektas “Happy Patient” skirtas sukurti paciento ir gydytojo bei vaistininko bendradarbiavimo strategiją, leisiančią sumažinti neracionalų antibiotikų vartojimą.

UAB „Mano Šeimos Gydytojas“ dalyvauja “Happy Patient” projekte, kaip Lietuvos atstovas tarp penkių Europos šalių

  • Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad artimiausiais metais didelė dalis šiandien skiriamų  antibiotikų nustos veiksmingumo, jei jų vartojimas ir skyrimas nebus racionalizuotas visuose sveikatos priežiūros lygmenyse.
  • Remiantis turimais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) pateiktais duomenimis, kiekvienais metais dėl netinkamo antibiotikų vartojimo Europoje miršta iki 33 000 žmonių
  • Todėl būtina įgyvendinti sėkmingą antibiotikų vartojimo mažinimo strategiją, kurią būtų galima pritaikyti ir įgyvendinti įvairiuose sistemos lygmenyse. 
  • Pirmoji, sveikatos priežiūros darbuotojų žinių, požiūrio ir elgesio, susijusio su antibiotikų skyrimu, antibiotikų vartojimu ir atsparumu antibiotikams,apžvalga, paskelbta 2019 m, pateikė duomenis iš 18 000 specialistų iš 24 ES šalių, kurių 75% teigė, kad pilnai nežinojo atsparumo antibiotikams pasekmių.
  • Ypač didelis atsparumas šlapimo takų infekcijoms, sepsiui, lytiškai plintančioms infekcijoms ir kai kurioms viduriavimo formoms gydyti skirtiems antibiotikams

Projekto koordinatorius Carl Llor taip pat perspėja: „Susidūrus su pasauline COVID-19 pandemija, žmonės, turintys kvėpavimo takų infekcijos simptomų, visame pasaulyje gydomi antibiotikais, o tai neturi jokios įtakos jų sveikatos pagerinimui ar viruso pašalinimui“ ir teigia, kad: „Jeigu ir galime šiuo metu kalbėti apie antibiotikų skyrimo sumažėjimą Europoje, tai tikrai ne dėl pasikeitusios farmakologinės praktikos, bet greičiau dėl šalutinio izoliacijos padarinio, kuris neleido glaudžiai bendrauti“. Dr. Llor taip pat sutinka, kad: „COVID-19 pandemija gali būti unikali galimybė sukurti naujus įpročius antibiotikų skyrime, kuriais remtųsi daug sveikatos priežiūros specialistų, nes kol kas reikia plaukioti diagnostinio neapibrėžtumo jūrose”.

17 mokslinių tyrimų, akademinių ir klinikinių organizacijų iš 8 Europos šalių (Ispanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos, Graikijos, Danijos ir Norvegijos), tame tarpe UAB „Mano Šeimos Gydytojas“ parengė ES finansuojamą projektą, kuris truks 3 metus. Jam vykstant tikslinėse šalyse: Ispanijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje, bus atliekami moksliniai tyrimai, jais remiantis paruošta mokymo medžiaga, siekiant užkirsti kelią neracionaliam ir masiniam antibiotikų skyrimui įvairiuose sveikatos priežiūros lygmenyse. Projekto veiklos pradžia – 2021 m. Sausio 1 d.

Kitos naujienos