Mitai apie savižudybę

Siekiant paneigti įsisenėjusius mitus apie savižudybę, visuomenei pristatomi vaizdo klipai, kuriuose jautriai dalijamasi tikromis gyvenimo istorijomis ir specialistų įžvalgomis. Tai Sveikatos apsaugos ministerijos kartu su Higienos instituto Psichikos sveikatos centru vykdomos visuomenės švietimo kampanijos savižudybių prevencijos tema tąsa.

Tiesus klausimas apie savižudybę nepaskatins nusižudyti.

Didelė dalis nusižudžiusių neturėjo jokių psichikos sutrikimų.

Žmonės, kurie kalba apie savižudybę, gali nusižudyti.

Žmonės, svarstantys apie savižudybę, viliasi pagalbos.

Turėdami klaidingus įsitikinimus apie savižudybės reiškinį, žmonės nepriima kito žmogaus problemų, blogos savijautos ar net rodomų savižudybės ženklų rimtai. Nežinojimas, kaip kalbėtis šia tema ar baimė užduoti klausimą apie suicidines mintis dažnai sustabdo imtis pagalbos veiksmų. Dėl šios priežasties mitus paneigianti informacija laikoma itin reikšminga kiekvienam visuomenės nariui.

Be naujųjų vaizdo klipų, pastaruosius du mėnesius gyventojai ir kitomis priemonėmis buvo drąsinami nebijoti ir dažniau paklausti artimo žmogaus „kaip tu jauties?“, rasti laiko pokalbiui. Lauko stendų, ekranų, socialinių tinklų, spaudos reklama buvo akcentuojama bendravimo ir palaikymo svarba, siekiant išvengti savižudybės ar sumažinti jos grėsmę.

Sužinoti daugiau apie savižudybės reiškinį ir kaip jo išvengti, galima apsilankius nacionalinėje savižudybių prevencijos interneto svetainėje tuesi.lt. Joje pateikiama informacija apie savižudybės rizikos ženklus, priežastis bei visuomenėje egzistuojančius mitus, taip pat pagalbos būdus ir galimybes konkrečioje savivaldybėje. Svetainė pritaikyta visiems: savižudybės krizę išgyvenančiam žmogui, šalia jo esantiems žmonėms bei profesionalią pagalbą teikiantiems specialistams.

SAM Spaudos tarnyba

Kitos naujienos

Aktualu vairuotojams

Aktualu vairuotojams

Nuo 2024 m. vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos...