Įstaigos Šeimos gydytojų komanda papildoma  gyvensenos medicinos specialistais

Informuojame prie Įstaigos prisirašiusius pacientus apie tai, jog nuo rugpjūčio 1 dienos Šeimos gydytojų komanda papildoma naujais nariais – gyvensenos medicinos specialistais, kurie dirbs adresu Naujoji  Uosto g. 20. Klaipėdos mieste esame pirmoji asmens sveikatos priežiūros įstaiga, kurios šeimos gydytojų komandoje, kartu su šeimos gydytojais pradeda dirbti gyvensenos medicinos specialistai. Prie Įstaigos šeimos gydytojų komandos prisijungia dvi gyvensenos medicinos specialistės – Vytautė ir Simona, LSMU baigusios Gyvensenos medicinos magistro studijų programą.

Kas yra Gyvensenos medicina? Gyvensenos medicina – tai mokslo įrodymais pagrįsta terapinė praktika, siekianti padėti asmenims ir jų artimiesiems sumažinti ir panaikinti lėtinių ligų atsiradimą, jų gydymą ir palaikyti sveikatą stiprinantį ir gyvenimo kokybę gerinantį elgesį.  Tai gyvenimo būdo keitimo intervencijos, apimančios visavertę mitybą, mitybos įpročius, reguliarų fizinį aktyvumą, miego higieną, streso valdymą, rizikingų medžiagų vartojimo mažinimą bei teigiamą socialinį ryšį. Tai nemedikamentinės priemonės, kurios nukreiptos į ligos priežastis, o ne į jos simptomus. Gyvensenos medicinos pagrindinis tikslas yra ligų prevencija, patologinio proceso stabdymas ir ligos kreipimas savaiminio sveikimo link.

Kas yra gyvensenos medicinos specialistas? Pagrindinė gyvensenos medicinos specialisto veiklos esmė yra visapusiškas asmens gyvensenos ir lėtinių ligų rizikos veiksnių įvertinimas, individualių gyvensenos korekcijos ir/ar sveikats stiprinimo, ir ligų prevencijos planų sudarymas, paciento motyvavimas ir įgalinimas pokyčiams bei palaikymas Paciento jo gyvensenos pokyčių laikotarpiu. Taikant gyvensenos medicinos priemones, pacientas tampa aktyviu gydymo proceso dalyviu ir pacientui tenka keisti įprastinį, lėtinę ligą sukėlusį elgesį ir priežastis. Gyvensenos medicinos specialistas konsultuos Jus individualių mitybos, fizinio aktyvumo, psichoemocinės pusiausvyros palaikymo planų parengimo klausimais  ir  dalyvaus pokyčių vertinime. Gyvensenos medicinos konsultacijos truks iki 1 val., o esant indikacijoms, gyvensenos medicinos specialistas informuos Jūsų šeimos gydytoją, jog reikalinga kito gydytojo-specialisto konsultacija, kuriai šeimos gydytojas išduos siuntimą.

Kokiomis ligomis sergant galima kreiptis į gyvensenos medicinos specialistą? Pas gyvensenos medicinos specialistą Jus nukreips šeimos gydytojas arba slaugytoja, jei Jums naujai diagnozuojama arba jau sergate šiomis ligomis: tarpinė hiperglikemija (“padidėjęs cukrus“), II tipo cukrinis diabetas, pacientai, kuriems nustatyta rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis arba metabolinis sindromas (padidėjęs cholesterolis, aukštas kraujospūdis, “pilvinio tipo nutukimas”),  viršsvoris arba nutukimas, podagra, vaikai, kuriems profilaktinių patikrinimų metu nustatytas antsvoris arba nutukimas, esate poliligotas pacientas – sergate dviem ir daugiau lėtinėmis ligomis. Vizitui pas gyvensenos medicinos specialistą Jus užregistruos Jūsų slaugytoja,

Registruotis pas gyvensenos medicinos specialistą galite registruotis ir patys per Įstaigos internetiniame puslapyje esančią internetinę registraciją.

Kviečiame prie UAB “Mano šeimos gydytojas” prisirašiusius pacientus aktyviai naudotis gyvensenos medicinos specialisčių teikiamomis paslaugomis ir aktyviai rūpintis savo sveikata.

UAB “Mano šeimos gydytojas” administracija

Kitos naujienos

Aktualu vairuotojams

Aktualu vairuotojams

Nuo 2024 m. vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos...