Gyvensenos medicinos specialistai, pasitelkdami mokslo praktika, prisideda prie lėtinių neinfekcinių ligų sumažinimo ar visiško pašalinimo, padeda asmenims ne tik stiprinti sveikatą, bet ir gerinti gyvenimo kokybę. Kalbant apie lėtines neinfekcines ligas (LNL) bei jų valdymą, kontrolę, pastebima, jog ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje šių ligų sergamumas bei mirtingumas yra didžiausias, lyginant su kitomis ligomis. Gyvenimo būdo korekcija yra rekomenduojama kaip pirminė su gyvenimo būdu susijusių ligų prevencijos ir valdymo priemonė. Daugiau nei 80 proc. lėtinių ligų galima išvengti puoselėjant sveikatai palankią gyvenseną.
Dabartiniais laikais, kuomet informacinės technologijos yra sparčiai pažengusios į priekį, didžioji dalis asmenų, naudingą ir reikalingą informaciją apie sveikatos stiprinimą ar ligų kontrolę, prevenciją gali susirasti tiesiog internete. Tačiau labai svarbu, jog surasta informacija būtų patikima ir ją taikant nebūtų padaryta daugiau žalos, negu naudos. Jeigu dvejojate informacijos patikimumu, nepabijokite ir kreipkitės konsultacijos į savo srities profesionalus, kurie nuolat atnaujina savo turimas žinias ir ieško informacijos, sprendimo būdų, naujai įrodytos mokslinės praktikos, kuri padėtų sergantiems asmenims, ne tik valdyti turimas ligas, bet ir jas pašalinti, ar jų išvengti.
Specialistai, priklausomai nuo turimų sveikatos problemų pacientams taiko gyvensenos medicinos intervencijas siekiant suvaldyti, išgydyti ar išvengti lėtinių ligų. Tačiau norint rezultatų pacientams būtina atlikti gyvensenos pokyčius, kurie neretai gali būti ir dideli. Bet nuosekliai, ilgą laiką laikantis sveikatai palankios gyvensenos rekomendacijų, net maži pokyčiai gyvensenoje gali padėti sumažinti ligos atsiradimo riziką arba sulėtinti jau esamos ligos progresavimą.
Į konsultacijas rekomenduojama vykti:
- Sergant lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis (širdies ir kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas, onkologinės ligos ir kt.), podagra, turint kelias diagnozuotas ligas (poliligotumas);
- Skundžiantis kūno svorio problemomis (per didelis, per mažas, sunkiai kontroliuojamas);
- Turint valgymo sutrikimų;
- Jaučiant menopauzinius pokyčius;
- Turint vitaminų, mineralų trūkumą organizme;
- Esant pakitimų laboratoriniuose kraujo/šlapimo tyrimų rezultatuose (gliukozės, cholesterolio, šlapimo rūgšties ar kt.);
- Skundžiantis sutrikusia miego kokybe;
- Jaučiant įtampą, stresą;
- Turint metabolinį sindromą;
- Planuojant nėštumą;
- Turint klausimų apie sveikatą, jos stiprinimo metodus;
- Skundžiantis nusilpusiu imunitetu, dažnu sergamumu;
- Turint žalingų įpročių;
- Turint mažą fizinį aktyvumą;
- Norint keisti maitinimosi, gyvensenos įpročius į sveikesnius;
- Iškilus abejonių dėl savo gyvensenos;
Net jeigu ir nepatenkate į šį sąrašą, tačiau su gyvensenos medicinos specialistu turėtumėte ką aptarti dėl savo sveikos gyvensenos, ligų prevencijos ar jų valdymo, galite registruotis į konsultaciją.
Primename, jog konsultacijai pasinaudoti amžius nėra ribojamas, todėl esant poreikiui konsultacija bus suteikiama tiek vaikui, tiek suaugusiam.
Registruotis pas gyvensenos medicinos specialistą galite kreipdamiesi į savo slaugytoją, taip pat ir patys per įstaigos internetiniame puslapyje esančią internetinę registraciją.
Sveikata – didžiausias turtas, todėl mylėkime save ir nepamirškime rūpintis savo sveikata.