Nemokamos tėvų konsultacijos

Tėvai, auginantys, vaikus iki 1 metų gali gauti nemokamas ankstyvosios reabilitacijos specialistų konsultacijas. Pagal poreikį, galima konsultuotis su vaikų ligų gydytoju, raidos pediatru, logoterapeutu, medicinos psichologu, kineziterapeutu, ergoterapeutu ir socialiniu darbuotoju.
Konsultacijos teikiamos įvairiais su vaiko raida susijusiais klausimais: smulkiosios ir stambiosios motorikos vystymosi, lavinimo, maitinimo, ikikalbinės ir pažintinės raidos, sensorinio stimuliavimo, miego, elgesio, rėžimo, tarpusavio ryšio formavimo.
Norint gauti konsultacijas, reikalinga užpildyti trumpą apklausos anketą, joje nurodant vaiko vardą ir pavardę, gimimo datą, apibūdinant sunkumus, pasirenkant pageidaujamą specialistą ir nurodant savo elektroninį paštą.
Atsižvelgiant į anketoje nurodomus duomenis ir informaciją, specialistai numato ir suplanuoja tinkamiausią konsultavimo būdą, susisiekia su tėvais.
Tėvų konsultavimas galimas atrašant elektroninius laiškus arba skambučių metu. Esant konkrečiam klausimui paruošiama rašytinė rekomendacija. Kai tėvams reikalinga išsamesnė konsultacija, susitariama dėl skambučio. Esant poreikiui, galimos keleto specialistų rekomendacijos ar konsultacijos.
Numatoma konsultavimo trukmė iki 30 minučių. Pokalbio pradžioje, pagal poreikį, surenkama reikalinga anamnezė apie konkretų vaiką (vaiko raida iki esamo amžiaus), jeigu yra reikalinga, aptariamos patirtys ir galimybės, galinčios įtakoti esamus vaiko sunkumus.
Konsultacijų metu tėvams suteikiamos rekomendacijos, papildomos žinios, kurios leistų išspręsti su vaiko raida susijusius sunkumus, plėsti vaiko priežiūros, auklėjimo ir lavinimo kompetencijas. Tėvams suteikiamas palaikymas ir emocinė parama. Pagal poreikį gali būti teikiama informacija apie papildomus pagalbos vaikui ir šeimai būdus.
Posted in Uncategorized.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.