Ką daryti pajutus gripo simptomus?

Mieli mūsų žmonės,

Šių metų gripas puola ypač žaibiškai ir susargdina sunkiai, net ir pasiskiepijus tenka pajusti visus blogiausius ligos simptomus –  tai ir karščiavimas >38*, ne retai 39-40*, trunkantis 3-5 dienas, sunkiai apibūdinamas bendras silpnumas, kai nėra jėgų net pajudėti, greitai atsirandantis kosulys, stiprūs galvos, raumenų, kaulų skausmai,“ lyg būtum pervažiuotas“.. Vaikai tampa vangūs, mieguisti arba atvirkščiai – sudirgę ir irzlūs, mažai valgo,  nenulipa nuo rankų, skundžiasi pilvo skausmais.

Todėl pirmiausiai kreipiuosi į tuos, kurie pajutote šiuos simptomus, žiūrėkite į juos rimtai, gripas pavojinga, klastinga  liga.

  1. Jokiais būdais neikite į darbą, mokyklą ar darželius, o taip pat nepulkite bėgti į polikliniką ar ligoninę – TURITE ILSĖTIS bent 2-3dienas!!! O tai reiškia – gulėkite lovoje, nes blogiausia, ką galima sau ir kitiems padaryti – toliau eiti į darbą.
  2. GERKITE DAUG SKYSČIŲ – arbatos, sulčių, vandens, kuo daugiau, tuo geriau, bet tikrai nemažiau kaip 2-3l/d. Jei nėra apetito, per prievartą nevalgykite ir nemaitinkite vaikų, bet girdyti skysčius BŪTINA
  3. Kai t>38-38.5*, vartokite paracetamolį arba ibuprofeną, juos gausite vaistinėje be recepto, bet nepamirškite, kad t krenta tuo atveju, kai vartojate daug skysčių.
  4. Nedarbingumo pažymėjimą gripo epidemijos metu galima išduoti telefonu.
  5. Nedelsdami kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba skubios pagalbos skyrių ligoninėje, jeigu :
  6. negalite suvartoti daug skysčių dėl pykinimo, vėmimo ar viduriavimo,
  7. su vaistais nepavyksta sumažinti temperatūros,
  8. išlieka stiprus galvos ar kitos vietos skausmas, dusulys,
  9. pastebite neaiškų bėrimą,
  10. per 2-3 dienas bendra jūsų būklė nė trupučio negerėja, o netgi blogėja…

NESUSIRGUSIEMS svarbiausia vengti bet kokių vietų, kur yra daug žmonių, tame tarpe ir poliklinikų, nes jose dabar daugiausia galimybių pasidovanoti virusą. Todėl atidėkite bet kokius planinius apsilankymus pas gydytojus, esant neatidėliotinam reikalui, pirmiausiai skambinkite į registratūrą ir pasitarkite su savo slaugytoja, kaip geriau išspręsti jūsų problemą, kad nereikėtų vykti į polikliniką.

Bet, jei jūs negalite atidėti suplanuoto apsilankymo poliklinikoje,  mes visi labai stengiamės perorganizuoti darbą taip, kad jums  kuo mažiau laiko reikėtų praleisti laukiamajame, todėl labai rekomenduoju paskambinti į registratūrą prieš atvykstant, jei nebuvote užsiregistravę iš anksto, kad slaugytoja suderintų jūsų priėmimo laiką.

Nuoširdžiai, linkėdama visiems sveikatos

Direktorė

Posted in Uncategorized.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.