Įtariamos nepageidaujamos reakcijos pranešimas

Praneškite NRV internetu!


Pateikite NRV pranešimus tiesiogiai internetu per VAPRIS sistemą greitai ir patogiai !

Gyventojams :

Užpildykite šią formą   PRANEŠIMO FORMA PACIENTAMSir paspauskite nuoroda “pateikti”.
* Rekomenduojame pildyti naudojant Google Chrome naršyklę
(Formos pacientams pildymo pavyzdys)

Gydytojams ir vaistininkams:
Užpildykite šią formą PRANEŠIMO FORMA SVEIKATOS PRIEŽIŪROS IR FARMACIJOS SPECIALISTAMS*
*Prisijungsite prie elektroninių valdžios vartų ir būsite nukreipti į skiltį ,,Įtariamų nepageidaujamų reakcijų į vaistą pranešimas, kurį teikia sveikatos specialistai, Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai“, tuomet turėsite patvirtinti, jog Jūsų asmeniniai ar įmonės duomenys būtų perduoti trečiajai šaliai – VVKT. Beliks paspausti nuorodą  „pateikti“ ir užregistruoti pasireiškusią NRV. Rekomenduojame formas pildyti naudojant Google Chrome naršyklę.

(Formos sveikatos priežiūros specialistams pildymo pavyzdys)

 

Ką reikia žinoti apie farmakologinio budrumo veiklą? 

Farmakologinis budrumas – tai veikla, skirta nepageidaujamoms reakcijoms į vaistą (NRV) nustatyti, įvertinti ir stebėti bei perspėti apie galimą nepageidaujamą vaisto poveikį.

Nuotoliniai mokymai gydytojams, kuriuos išklausius, suteikiamas EACCME kreditas

Kas yra įtariama nepageidaujama reakcija ir kaip ją reikia pranešti? 

Nepageidaujama reakcija yra nenorimas, neigiamas žmogaus organizmo atsakas į vaistinį preparatą. Sąvoka apima ne tik vaistinio preparato charakteristikų santraukoje nurodytomis indikacijomis bei dozėmis vartojamų vaistų sukeltus kenksmingus ir nenorimus poveikius, bet ir kilusius dėl klaidingo vartojimo bei nesilaikant patvirtintų vartojimo sąlygų, įskaitant piktnaudžiavimą.

Sveikatos priežiūros ar farmacijos specialistai apie NRV turi pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (toliau – VVKT) ir kai nepageidaujama reakcija pasireiškė dėl netinkamo vaisto vartojimo, pavyzdžiui, per klaidą vartotas ne tas vaistas, neteisingas vaisto paruošimas, klaidingas vartojimo būdas, klaidinga dozė. Apie NRV  taip pat turi pranešti darbuotojai, kuriems pasireiškė nepageidaujama reakcija dėl sąlyčio su vaistu, su kuriuo dirbama vykdant profesines pareigas.

Pranešimo apie  apie įtariamų nepageidaujamų reakcijų tvarką nustato Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. vasario 20 d. įsakymas Nr. V-185.

Kiekvienas sveikatos priežiūros ar farmacijos specialistas turi pateikti į VVKT pranešimą apie pastebėtą NRV  užpildydami Sveikatos priežiūros ar farmacijos specialisto pranešimo apie NRV formą (46.0 kb) ir atsiųsdami ją:

  • el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt
  • paštu VVKT prie LR SAM, Žirmūnų g. 139A, LT-09120, Vilnius
  • nemokamu faksu   (8-800) 201-31

Tel. pasiteiravimui: 8 800 73 568

Pildant pranešimo formą svarbu tiksliai nurodyti, kokį vaistinį preparatą pacientas vartojo, kokia nepageidaujama reakcija pasireiškė (kokia jos trukmė, pasekmės). Taip pat svarbu nurodyti savo kontaktinius duomenis, kad VVKT darbuotojai, prireikus pasitikslinti pranešime esančią informaciją, galėtų su Jumis susisiekti. Atkreipiame dėmesį, kad pranešėjo bei paciento tapatybė bei kontaktiniai duomenys yra konfidencialūs ir nebus perduoti kitiems asmenims.

Pacientai gali pranešti  apie jiems patiems ar jų artimiesiems pasireiškusią nepageidaujamą reakciją.

Pranešti apie NRV galite:

1.    Internetu, užpildant šią formą:

PRANEŠIMO FORMA PACIENTAMS  

(Formos pacientams pildymo pavyzdys)

*Rekomenduojame pildyti naudojant Google Chrome naršyklę.

2.    Užpildant pranešimo forma pacientams (18.0 kb) (Formos pacientams pildymo pavyzdys) ir atsiunčiant ją:

  • el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt;
  • paštu, adresu Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius;
  • nemokamu faksu   (8-800) 201 31.

3.   Nemokamu telefonu 8 800 735 68

Apie NRV pranešusio asmens bei paciento duomenys yra konfidencialūs ir nebus perduoti kitiems asmenims.


Kodėl reikia stebėti registruotus vaistus ir pranešti apie nepageidaujamas reakcijas?

EVA nepageidaujamų reakcijų duomenų bazė

EVA interneto svetainė www.adrreports.eu yra duomenų bazė, kurioje kaupiamos nepageidaujamos reakcijos į vaistinius preparatus, registruotus Europos ekonominėje erdvėje. Šiuo metu šioje bazėje  yra kaupiami nepageidaujamų reakcijų pranešimai, susiję su vaistiniais preparatais, kurių rinkodaros teisę patvirtino Europos Komisija (t. y. vaistiniais preparatais, registruotais Bendrijos vaistinių preparatų registre).

Užregistruoti pranešimai apie vaistinių preparatų sukeliamas nepageidaujamas reakcijas nereiškia, kad šie vaistiniai preparatai ar jų veikliosios medžiagos yra nesaugūs. Tik visų turimų duomenų išsamus mokslinis vertinimas leidžia daryti patikimas išvadas dėl vaistinių preparatų naudos ir rizikos santykio.

Posted in Uncategorized.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.